XDom Inteligentne Domy  Kontakt Sklep

INTELIGENTNE OŚWIETLENIE W DOMU

Kontroluj oświetlenie w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji na telefon. Jeśli nie masz pod ręką telefonu, zawsze można po prostu użyć przełącznika. Oświetlenie może być sterowane poleceniami głosowymi albo gestami. Zrealizujemy dla Ciebie inteligentne sterowanie oświetleniem. Automatyzacja oświetlenia ma z reguły największe znaczenie dla domowników. Światło wpływa na nasze samopoczucie, stan zdrowia oraz decyduje o samopoczuciu. Dzięki niemu możemy w tym samym miejscu stworzyć różne warunki: do pracy, zabawy lub odpoczynku. Nasza firma przygotuje dla ciebie takie rozwiązania, które są dla Ciebie najkorzystniejsze. Skontaktuj się z nami, jeżeli planujesz zainstalować w swoim domu lub mieszkaniu inteligentne rozwiązania. Czekamy na twoje pytania.

STEROWANIE ŚWIATŁEM W DOMU
Obecnie na rynku jest całkowita dowolność co do wyboru oświetlenia domu. Możemy sterować zwykłymi żarówkami, diodami LED i świetlówkami. Także sposób sterowania jest dowolny: przełączanie, ściemnianie czy zmiana barwy źródła kolorowego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą źródeł światła w naszym sklepie xdom.eu. Poniżej przedstawiamy kilka możliwości jakie daje nam system inteligentnego sterowania domem.
Light 1. Sterowanie poprzez czujnik ruchu
Wchodzisz do pokoju a czujnik ruchu automatycznie zapala w nim światło. W przypadku gdy natężenie oświetlenia w pomieszczeniu będzie niewystarczające to dzięki czujkom ruchu lampy uruchomią się automatycznie. Czujniki przydają się również na schodach gdzie po wykryciu osoby zbliżającej się do nich włączają lampki nad stopniami.
2. Scena TV
Po naciśnięciu opcji za pomocą jednego przycisku, uruchamia się cały scenariusz. Światło na suficie przygasa, włącza się lampa w rogu pokoju razem z telewizorem. Dzięki inteligentnemu systemowi możemy dowolnie konfigurować reakcję wszystkich urządzeń na naciśnięcie przycisku na ścianie.
3. Scena czytelnia
Jedno polecenie uruchomi kolejny scenariusz. Światło przygasa, pokój staje się bardzo przytulny. W tle słychać cichą muzykę. Wszystko to po naciśnięciu jednego przycisku.
4. Oświetlenie na przyjęcie
Użyj swojego oświetlenia LED aby stworzyć nastrój przyjęcia. Wszystkie światła w salonie zmieniają kolor w takt muzyki.
5. Mniej włączników światła na ścianie.
Istotną korzyścią automatycznego kontrolowania światła jest minimalizacja ilości włączników oświetleniowych. Przy zastosowaniu klawiszy wielokrotnych można w miejscu gdzie była przewidziana ramka 4-krotna zastosować pojedynczy włącznik, a stosując czujniki w holu niepotrzebne są już przyciski w połączeniach schodowych i krzyżowych. Dwukrotne przyciśnięcie przełącznika wyłączy światło w całym domu.
6. Sterowanie oświetleniem o ogrodzie.
Sterowanie oświetleniem ogrodowym to przede wszystkie duże ułatwienie i poprawa bezpieczeństwa. Dzięki funkcji monitorowania wschodu i zachodu słońca oświetlenie ogrodowe lub elewacyjne może się włączać wciąż o tej samej porze, mimo tego, że cały czas zmienia się długość dnia.
7. Możliwość kreowania scen świetlnych
Włączenie kilku lub nawet wszystkich lamp w domu do systemu inteligentnego budynku umożliwi zaprogramowanie scen świetlnych i scenariuszy zdarzeń. Dzięki nim możliwa jest błyskawiczna zmiana nastroju panującego w pomieszczeniu. Popularne sceny, które mogą Ci się najbardziej spodobać to: Oglądanie TV, Kolacja, Impreza. Ze scenariuszy zaś: Budzik oraz Powrót do domu.
8. Funkcja alarmu.
W przypadku gdy budynek jest narażony na nieprzewidziane przerwy w dostawie prądu możemy zaprojektować awaryjne oświetlenie, które będzie podtrzymane agregatem lub baterią UPS. Dzięki temu masz pewność, że żadne zewnętrzne warunki nie wpłyną na Twoje bezpieczeństwo i komfort czasu spędzonego z rodziną.  

PRZYKŁADOWE SCENY ŚWIETLNE

Sceny świetlne są indywidualnie konfigurowane dla różnych kombinacji obwodów oświetleniowych. Każda scena świetlna może być dowolnie rozbudowywana w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu.

Oznacza to, że można ustawić różne opcję oświetlenia w różnych porach dnia. Na przykład możesz ustalić inne warunki oświetlenia, jeśli chcesz mieć komfortowe, silne światło do czytania. W innym przypadku włączyć tylko małe lampki, gdy chcesz oglądać telewizję. W panelu sterowania będziesz miał wtedy dwie sceny. Scenę czytanie i scenę oglądanie telewizji

Wystarczy dotknąć wybraną opcję i Twoje światła ustawią się zgodnie z wybraną sceną. Przykładowe ustawienia światła pokazano na załączonej ilustracji. W każdej
chwili możesz skontaktować się z nami, a my pomożemy w konfiguracji systemu.
Sceny Swiatla

PRZYKŁADOWE SCENY ŚWIETLNE

Używając standardowych przełączników do światła możemy  stworzyć proste sterowanie oświetleniem, żaluzjami i muzyki z tego samego przełącznika. Stosując przełącznik monostabilny możemy zaprogramować dowolny efekt realizowany przez system inteligentnego domu. Można tworzyć nieskończenie wiele zależności.

Przykład konfiguracji:
1x  - Włączy / Wyłączy lampę na suficie.
2x  - Włączy / Wyłączy wszystkie światła w pokoju
3x - Włączy / Wyłączy wszystkie światła w całym domu.
Przelacznik multi

KONTAKT   |    SKLEP INTERNETOWY    |    email : info@xdom.com.pl    |    © 2016 XDom.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
facebook    Tweeter