XDom Inteligentne Domy  Kontakt Sklep

INTELIGENTNE OGRZEWANIE W DOMU

Czy wiesz, że 65% twoich rachunków w roku to rachunki za ogrzewanie? W tradycyjnym domu, masz zwykle do dyspozycji tylko jeden termostat do pomiaru temperatury dla całego domu. Jest on zazwyczaj umieszczony w korytarzu, gdzie jest chłodniej niż w pozostałej części domu, co oznacza, że twoje grzejniki pracują nawet w tedy, gdy w pokoju panuje już taka temperatura, którą chciałeś. Inteligentne ogrzewanie optymalizuje sposób ogrzewania domu poprzez maksymalizację wydajności. Ogrzewanie jest włączone jedynie wtedy kiedy tego potrzebujesz. Sam możesz zdecydować czy przejmiesz kontrolę nad ogrzewaniem, czy po prostu pozwolisz, żeby inteligentny dom kontrolował je automatycznie. Najlepsza wiadomość to taka, że zredukujesz swoje rachunki. Kontrola temperatury to jedna z podstawowych funkcjonalności podwyższających komfort mieszkańców inteligentnego domu.

STEROWANIE OGRZEWANIEM W DOMU
Zagadnienie ogrzewania z punktu widzenia automatyki domowej jest najbardziej rozbudowaną funkcją. Zaawansowane algorytmy czuwają nad uwzględnieniem wszystkich parametrów otoczenia: m.in. temperatury, wielkości pomieszczenia, rodzaju grzejnika i materiałów, którymi pomieszczenie zostało wykończone. Dzięki tym informacjom urządzenie przewiduje ile potrwa zmiana temperatury w pomieszczeniu i wybiera najefektywniejszą drogę do jej osiągnięcia. Tobie natomiast pozostaje jedynie decyzja jaką temperaturę uważasz dla siebie za komfortową.
1. Sterowanie temperaturą dzięki aplikacji.
Łatwe sterowanie temperaturą za pośrednictwem aplikacji przeznaczonej do sterowania całego inteligentnego domu. W aplikacji można regulować temperaturę, tworzyć harmonogramy ogrzewania, aktywować różne tryby oraz dowolnie ustalać scenariusze w zależności od induwidualnych potrzeb.
2. Zdalne sterowanie ogrzewaniem.
Możesz kontrolować ogrzewanie zdalnie, nie zależnie od tego gdzie jesteś. Wracasz do domu wcześniej? Wystarczy tylko wysłać z telefonu polecenie aby włączyć ogrzewanie. Jak wrócisz to w domu będzie już w nim przytulnie i ciepło.
3. Harmonogram ogrzewania domu.
W celu osiągnięcia jeszcze większego komfortu możemy zautomatyzować również proces zmiany nastawionej temperatury w każdym pomieszczeniu. Służy do tego harmonogram dla, którego ustalamy tryby pracy, umożliwiają one określenie:
Kiedy domownicy przebywają w domu i temperatura powinna być komfortowa.
Kiedy kładziesz się spać i dom powinien przejść w tryb nocny.
Kiedy w domu nikogo nie ma i można z powodzeniem obniżyć ogrzewanie.
4. Wychodzisz z domu.
Tryby uśpienia systemu ogrzewania mogą być uruchamiane automatycznie o określonych porach dnia, lub być wyzwalane dowolną informacją z zewnątrz:
Kiedy kładziesz się spać jednym klawiszem możesz uruchomić tryb Nocny. Wtedy dla wszystkich pomieszczeń, pomijając sypialnie zostanie ustawiona niska temperatura.
Kiedy wracasz wcześniej z pracy wystarczy, że w wyślesz SMS uruchamiający system ogrzewania. W przypadku gdy wychodzisz z domu uruchomi się tryb, który zredukuje temperaturę w każdym pomieszczeniu do minimalnej.

OSZCZĘDNE MIESZKANIE MNIEJSZE RACHUNKI

Oszczedne Ogrzewanie Zaoszczędz pieniądze dzięki inteligentnemu zarządzaniu temperaturą w Twoim domu a także mieszkaniu. Cała tajemnica w podziale na strefy.

W odróżnieniu od tradycyjnego rozwiązania, inteligentne termostaty, mogą zarządzać temperaturą w każdym pomieszczeniu osobno. Zaledwie w pierwszym roku oszczędności mogą sięgnąć kilkudziesięciu procent.

Czy to nie jest dobre rozwiązanie?
Dla czego masz płacić za ogrzewanie
pokoi w których nie przebywasz?
Po co marnować Twoje pieniądze?

Inteligentny dom potrafi tak zarządzać temperaturą i ogrzewaniem w Twoim domu w sposób oszczędny.

Wszystkie opisane dotychczas funkcje oprócz zwiększenia komfortu przebywania w domu mają również na celu wzrost oszczędności. Nawet niewielkie obniżenie temperatury w pomieszczeniach, których nie używamy prowadzi do zmniejszenia zużycia energii sięgających kilkadziesiąt procent nie wpływając jednocześnie na komfort domowników. Inteligentny dom wykrywa również kiedy energia cieplna byłaby marnowana i przeciwdziała takim sytuacjom. W przypadku gdy otworzymy okno by przewietrzyć pomieszczenie system zredukuje temperaturę, zaś w nocy po wykryciu nagłego ochłodzenia może zamknąć rolety by uniknąć niepotrzebnych strat ciepła. Dzięki temu masz pewność, że inteligentny dom czuwa nie tylko nad Twoim komfortem, ale również nad efektywnym wykorzystaniem energii.

KONTAKT   |    SKLEP INTERNETOWY    |    email : info@xdom.com.pl    |    © 2016 XDom.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
facebook    Tweeter