XDom Inteligentne Domy  Kontakt Sklep

INTELIGENTNY SYSTEM STEROWANY GŁOSEM

Technologia sterowania głosem nie jest już spotykana tylko w filmach s-f. Sterowanie głosem towarzyszy naszym wyobrażeniom o przyszłości już przez długi czas. W filmach, komendy głosowe przyjmowane są przez systemy Inteligentnego Domu, komputery pokładowe, czy urządzenia mobilne. Przyszłość więc zdecydowanie idzie w tym kierunku, a sterowanie głosowe niebawem stanie się powszechnym elementem naszego życia. Jednak pionierem zastosowania technologii głosowego sterowania w Inteligentnych Domach jest system Fibaro oraz jego kolejne odsłony wirtualnej asystentki LiLi.

STEROWANIE SPRZĘTEM AUDIO-VIDEO W DOMU
LiLi umożliwia kontrolę wszystkich funkcji włączonych do systemu. Wystarczy, że wypowiesz komendę, a LiLi ją zrealizuje. W razie konieczności, po logicznej interpretacji, poprosi Cię również o doprecyzowanie polecenia. System LiLi to sterowanie przyszłości, które już dzisiaj może pracować w Twoim domu. Dzięki LiLi nie musisz już uruchamiać poszczególnych działań szukając ikon na kolejnych stronach aplikacji. Wystarczy je wypowiedzieć. „Wyłącz światło”, „Otwórz bramę”, „Włącz ogrzewanie” – to tylko niektóre komendy jakie możesz wypowiedzieć Twojemu Inteligentnemu Domowi.
  1. Virtualna asystentka zarządzająca domem LiLi.
LiLi to Twoja osobista asystentka, która pozwala na głosowe sterowanie Inteligentnym domem wyposażonym w system Fibaro. Byś mógł wydawać głosowe polecenia niezbędna jest instalacja na Twoim smartfonie aplikacji Fibaro oraz odpowiednie skonfigurowanie centrali Systemu. Po tych czynnościach wystarczy kliknąć ikonę LiLi i wypowiedzieć polecenie lub zadać pytanie.
2. Nie tylko proste polecenia, znacznie więcej.
Komendy, które możesz wydawać Twojej osobistej asystentce to nie tylko proste polecenia „Włącz światło” czy „Zamknij rolety”. Dzięki temu, że poprzez interfejs głosowy komunikujesz się bezpośrednio z Centralą domu masz dostęp do pełnych możliwości systemu. LiLi zna więc aktualny stan urządzeń, harmonogram grzewczy, oraz kontroluje wszystkie sceny i zaawansowane sekwencje zdarzeń. Twoja asystentka wie również, jak nazwałeś konkretne urządzenia i dzięki temu wydawane polecenia możesz skrócić do minimum.
3. LiLi to pełna interrakcja z domem.
Najciekawsze jednak w LiLi jest to, że nie tylko realizuje Twoje głosowe komendy, ale również na bieżąco Ci odpowiada. W przypadku gdy chciałbyś włączyć światło, LiLi dopyta, które pomieszczenie lub lampę masz na myśli. Zapyta również czy chciałbyś zmienić temperaturę tylko w jednej strefie czy może w całym domu. Zaś w przypadku gdy zapomnisz jakie nazwy nadałeś pokojom czy urządzeniom, LiLi pomoże Ci, wymieniając nazwy urządzeń w danej strefie.
4. Praktyczne rozwiązanie w każdej chwili.
Sterowanie głosem może być traktowane przez niektórych jako dodatek lub ciekawostka technologiczna. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jest to przede wszystkim praktyczne rozwiązanie. Jeżeli już zdążyłeś się przyzwyczaić do Siri lub „OK Google” to wiesz, że LiLi przyda się podczas jazdy samochodem czy w mroźne dni kiedy zakładasz rękawiczki. Sterowanie głosem jest także świetnym rozwiązaniem gdy nie chcesz, lub nie masz czasu szukać odpowiednich ikon w aplikacji

KONTAKT   |    SKLEP INTERNETOWY    |    email : info@xdom.com.pl    |    © 2016 XDom.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
facebook    Tweeter