XDom Inteligentne Domy  Kontakt Sklep

OSZCZĘDZAJ W INTELIGENTNYM DOMU

Inteligentny Dom pomaga oszczędzać energię. System pokaże Ci wszystkie obszary takie jak elektryczność, energia cieplna, w których można zaoszczędzić pieniądze. System monitoruje zużycie energii przez każde urządzenie, automatyczne wyłączy urządzenia, które pozostają w trybie czuwania, a nawet optymalnie wykorzysta energię słoneczną. W każdym momencie możesz rozszerzyć funkcje oszczędzania o nowe obszary w Twoim domu. Niektórym inteligentne mieszkanie kojarzy się jedynie z wysokim komfortem życia. Jednak coraz więcej osób jest świadomych korzyści związanych z oszczędnością energii. Inteligentne instalacje realnie wpłyną na jej oszczędność. Coraz częściej system inteligentnego budynku wybierany jest jako szybko zwracająca się inwestycja przynosząca wymierne korzyści zarówno dla właściciela domu jak i środowiska.

BEZPIECZNE ROZWIĄZANIA DLA TWOJEJ RODZINY
Inteligentny Dom pozwala zaoszczędzić energię i pieniądze: Zapewnia on, na przykład, w pierwszej kolejności korzystanie z własnej energii wyprodukowanej przez panele słoneczne. Wówczas energia za którą płacisz jest nieużywana. Nie musisz nawet myśleć o tym, twój system posiada wszystkie funkcje, a zadania wykonywane są automatycznie. Dzięki temu możesz wygodnie usiąść i cieszyć się oszczędnością energii. Będziesz zaskoczony jak obniżą się twoje rachunki.
Oszczednosci 1. Oszczędzanie energii elektrycznej.
Najpopularniejszym rozwiązaniem proponowanym przez system inteligentnego budynku jest sterowanie oświetleniem. Generuje ono również największe oszczędności. Dom korzystające z oświetlenia LED, czujników: ruchu i natężenia światła może osiągnąć nawet kilkadziesiąt procent oszczędności na energii elektrycznej. Oszczędności takie można osiągnąć dzięki monitorowaniu aktywności użytkowników domu oraz dostosowywaniu mocy oświetlenia od warunków panujących na zewnątrz domu.
2. Oszczędność energii cieplnej.
Inteligentny system w celu zaoszczędzenia energii cieplnej wykorzystuje min. prognozy pogody oraz plan zajęć użytkownika. Różne źródła danych pozwalają na optymalne zarządzanie energią cieplną w domu. Badania dowiodły, że oszczędność w skali roku temperatury 1st. C przynosi oszczędności rzędu 10% kosztów poniesionych na ogrzewanie. Stąd system sterowania ogrzewaniem jest jednym z najważniejszych ogniw decydujących o rentowności inwestycji. Możemy zastosować wiele skutecznych rozwiązań obniżających zużycie energii cieplnej, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowania. W rzadko używanych pomieszczeniach, lub takich, w których użytkownicy przebywają krótkotrwale system może utrzymywać niższą temperaturę. Sterowanie ogrzewaniem nabiera zupełnie nowego wymiaru w inteligentnym domu, gdzie do optymalnej regulacji grzania mamy informacje z każdego pomieszczenia domu. Takie rozwiązanie jest o wiele korzystniejsze aniżeli tradycyjne systemy ogrzewania.
3. Użyj światła i ciepła pochodzenia słonecznego.
Bardzo korzystnym sposobem na zaoszczędzenie energii jest zastosowanie inteligentnego sterowania roletami i żaluzjami. Odpowiednie sterowanie pozwolą nam na wykorzystanie naturalnego oświetlenia oraz dogrzanie pomieszczenia energią słoneczną. System ustawia żaluzje tak, aby promienie słoneczne odbijane były do wnętrza pomieszczenia na odpowiedniej wysokości, co dodatkowo rozjaśnia pomieszczenie. Dzięki temu możesz oszczędzić pieniądze redukując zużycie energii elektrycznej. Duże znaczenie w uzyskaniu dodatkowych oszczędności ma również inteligentne sterowanie roletami, które uniesione w lecie spowodują szybsze nagrzanie się pomieszczenia, a zimą mogą stanowić dodatkową izolację termiczną okien.

SZYBKI PRZEGLĄD FUNKCJI OSZCZĘDZANIA

Panele słoneczne  standby  Monitoring Zuzycia 
Twój dom samodzielnie potrafi zarządzać zużyciem energii w sposób optymalny. Potrafi sam uruchomić zmywarkę lub pralkę tylko wtedy, gdy energia elektryczna produkowana jest z systemu fotowoltaicznego. Twój dom potrafi użyć optymalnie energię elektryczną. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, i można wyłączyć wszystkie urządzenia zużywające energię poprzez funkcje standby. Obniży to koszty energii elektrycznej. Gdy jesteś w pracy system wyłączy wszystkie urządzenia. Funkcja standby przestanie marnować energię i Twoje pieniądze. System stale prowadzi pomiary zużycia energii. Dzięki przygotowanej wizualizacji, możesz identyfikować zbędne urządzenia pożerające energię. Możesz odnaleźć nowe źródło oszczędności w Twoim domu. Możesz sprawdzić jakie urządzenie generuje największe koszty.
Strefowe ogrzewanie  Uzycie slonca  Oswietlenie
Twoje ogrzewanie adaptuje się do wielkości pokoi. System uczy się w jaki sposób ogrzać pokój przy minimalnym zużyciu energii. Dzięki podziałowi domu na strefy ogrzewane są jedynie pomieszczenia najczęściej przez Ciebie używane, gdy w pozostałych pomieszczeniach panuje obniżona temperatura. System potrafi wykorzystać energię słoneczną, aby utrzymać w domu komfortową temperaturę. W godzinach porannych, rolety otworzą się. W pokoju zapanuje żądaną przez ciebie temperatura. Dzięki tej opcji słońce samo ogrzeje pokoje, a Ty już po krótkim czasie otrzymasz niższe rachunki za ogrzewanie domu. Bez względu na to, gdzie jesteś, za pomocą potrójnego kliknięcia włącznika wyłączysz światło w całym domu. Wcześniej musiałeś sprawdzać każde z pomieszczeń. Czy zdarzyło Ci się, że zostawiłeś włączone światło? Teraz możesz już zapomnieć o takich sytuacjach. System pomoże Ci obniżyć rachunki za energię elektryczną.

KONTAKT   |    SKLEP INTERNETOWY    |    email : info@xdom.com.pl    |    © 2016 XDom.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
facebook    Tweeter