XDom Inteligentne Domy  Kontakt Sklep

BEZPIECZEŃSTWO W INTELIGENTNYM DOMU

Inteligentny dom w pełni służy Twojej rodzinie. Rozumie codzienny harmider towarzyszący każdemu życiu rodzinnemu. Oferujemy dla Ciebie system, który jest łatwy w użyciu, zadba o bezpieczeństwo Twojej rodziny. System dostosowuje się w miarę rozwoju rodziny. Inteligentny dom stanie się dla was dyskretnym opiekunem. W tradycyjnych rozwiązaniach alarm, domofon i monitoring pracują autonomicznie. Inteligentny dom integruje wszystkie instalacje w jeden system, który zadba o każdy aspekt bezpieczeństwa Twojej rodziny.

BEZPIECZNE ROZWIĄZANIA DLA TWOJEJ RODZINY
Bezpieczny dom powinien być odporny nawet na bardzo nietypowe próby włamania. Inteligentne instalacje, dzięki wykorzystaniu różnorodnych elementów i połączeniu w działaniu różnych systemów realizuje wysokie standardy bezpieczeństwa. Oprócz systemów wizyjnych, systemu dostępu nad twoim bezpieczeństwem czuwają wszystkie czujniki ruchu, czujniki otwarcia, czujniki temperatury i wstrząsu. Bezpieczeństwo to nie tylko problem włamania. Nad spokojem domowników w inteligentnym domu czuwają elementy wykrywające pożar lub zalanie. To dzięki swojej różnorodności inteligentny dom staje się bezpiecznym miejscem dla wszystkich swoich mieszkańców. W inteligentnych systemach warto przytoczyć poniższe inteligentne rozwiązania.
Wlamywacz 1. Rozpoznawanie twarzy i inteligentny monitoring.
Monitorowanie domu i ogrodu za pomocą kamer CCTV jest tradycyjnie stosowaną metodą nadzoru. Taki system jedynie rejestruje zdarzenia, a do ich analizy potrzebny jest operator monitoringu.  Nowoczesne kamery połączone z systemem inteligentnego domu eliminują konieczność zatrudnienia sztabu osób pracujących w firmie ochroniarskiej. Wśród wielu nowych funkcji kamer na uwagę zasługują dwie: detekcja twarzy oraz śledzenie ruchu. Zbyt długie przebywanie w jednym miejscu lub podejrzane poruszanie się wzdłuż ogrodzenia jest interpretowane przez kamerę, jako możliwe zagrożenie. Urządzenie wygeneruje też alarm w sytuacji przekroczenia wirtualnej granicy lub po wykryciu ruchu w obserwowanym obszarze. Taki inteligentny system potrafi sam się obronić. Jakakolwiek wykryta próba oślepienia kamery laserem lub próba odcięcia zasilania może zostać potraktowana jako próba włamania do Twojego domu. System wówczas natychmiast podejmie odpowiednie działania, zgodnie z wcześniej przyjętym scenariuszem. Działanie może uruchomić syrenę lub odstraszyć intruza poprzez włączenie migotania świateł. Takie działania mają na celu zwrócenie uwagi na wykryte zagrożenie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest opcja detekcji twarzy. System potrafi rozpoznać członka rodziny od obcej osoby.
2. Cichy alarm i powiadomienia.
Obecność kamer bardzo łatwo zauważyć, co ma swoje dobre jak i złe strony. Sam widok kamery może odstraszyć intruza. Czasami jednak może się zdarzyć, że po włamaniu widoczna będzie jedynie osoba w kominiarce. Alternatywą lub uzupełnieniem systemu może okazać się zastosowanie cichego alarmu, niezauważalnego dla intruza. Inteligentny system po wykryciu włamywacza sam powiadomi właściciela, lub policję. W takiej sytuacji włamywacz zostanie przyłapany na gorącym uczynku. Taki system alarmowy wcześnie poinformuje nas o zagrożeniu, przez co zyskujemy cenny czas na reakcję.
3. Symulacja obecności w domu.
Jadąc na wakacje lub wychodząc do teatru często pozostawiamy nasz dom bez opieki. Cichy dom bez świateł lub z wyraźnie monotonną scenerią świetlną może dostarczać intruzowi informacji, że nikogo nie ma wewnątrz. Bezpieczny dom to taki, który sprawia wrażenie tętniącego życiem. Dzięki integracji oświetlenia i gniazd z instalacją alarmową ochraniamy dom w sposób prewencyjny. W trakcie normalnego korzystania z obiektu system nagrywa aktywność mieszkańców, a pod nieobecność właścicieli zapamiętany program uruchomień jest odtwarzany. W zależności od pory dnia system zasymuluje w sposób losowy Twoją obecność w całym domu. System inteligentnego domu przyjmować będzie scenariusze niepowtarzające się.

NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA DLA RODZINY

Bezpieczne Dzieci Monitoring Strefy Ogrzewania
Dzieci uwielbiają nacisnąć przyciski i przełączniki światła. Ciekawskie dzieciaki bardzo chętnie wyciągają i wkładają do gniazdka wtyczki. Taka zabawa jest zawsze niebezpieczna, ale inteligentny dom zadba o bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny. Z ekranu na telefonie możesz wyłączyć dowolny przełącznik lub gniazdka elektryczne w pokoju dzieci. W ten sposób położysz kres pokazom umiejętności maluchów. W inteligentnym domu dzieci są zawsze bezpieczne. W inteligentnym domu, czujniki obecności i czujniki otwarcia pełnią rolę oczu i uszu dla systemu. Do systemu dodawane są również czujniki ruchu i kamery. Gdyby nieproszony gość będzie chciał się dostać się do domu, zostanie przywitany nienaturalnym miganiem światła, a z syreny usłyszy alarm. Taka reakcja domu zwróci uwagę twoich sąsiadów. W tym samym czasie nadejdzie do Ciebie informacja sms z informacją, że coś dzieje się w twoim domu. Temperatura będzie zawsze taka jaką lubisz. Wyobraź sobie: łazienka, wieczorem jest w niej ciepło i przyjemnie 23°C, podczas gdy obok w sypialni jest zimniej 19°C. Natomiast w salonie panuje twoja ulubiona temperatura. Inteligentny dom kontroluje temperaturę w każdym pomieszczeniu indywidualnie. Inteligentny dom potrafi zadbać o twoje rachunki za ogrzewanie. Gdy nikogo nie ma system wyłączy ogrzewanie, a przed powrotem do domu ponownie go ogrzeje.
Proste zmiany  Dobra Noc Oswietlenie
Jak dzieci podrosną, wtedy styl Twojego życia się zmieni. Dzisiaj pokój na pierwszym piętrze jest pokojem dziecinnym w którym Twoje dziecko układa z Tobą wspaniałe budowle z drewnianych klocków. Czas mija bardzo szybko, za 20 lat możesz mieć w tym pomieszczeniu swój gabinet. Z systemem inteligentnego domu zaadoptujesz to pomieszczenie do swoich potrzeb bez problemu. Funkcja Dobranoc przygotuje inteligentny dom do snu. Wszystkie źródła zasilające są odłączone od sieci, wszystkie światła przygasną i dźwięk dzwonka zastępuje migające światło, zapewniając spokojny sen dla twoich dzieci. Gdy już cała rodzina śpi twój dom zadba o bezpieczeństwo. Systemy różnorodnych czujników oraz system bezpieczeństwa będzie czuwał gdy Ty śpisz. Gdy jest ciemno, a ty wchodzisz do pokoju inteligentny dom sam włączy w nim światło. Dodatkowo Inteligentny dom może stopniowo rozjaśniać światło nie powodując nieprzyjemnego efektu olśnienia wzroku. Wieczorem oświetlenie ogrodu wykorzysta tylko 20% swojej mocy. Wszystko to pozwoli obniżyć Twoje rachunki za prąd.

KONTAKT   |    SKLEP INTERNETOWY    |    email : info@xdom.com.pl    |    © 2016 XDom.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
facebook    Tweeter